Ремонт – складний процес, який здебільшого затягується на тривалий період. Бажаний результат залежить не тільки від майстерності робітників, а й від якості матеріалів та правильного їх вибору. Сучасні виробники пропонують широкий асортимент ЛКМ, у якому простому покупцеві складно розібратися. Однак усю різноманітність можна із зручністю класифікувати. Це дозволить швидко знайти категорію, що підійде під вашу конкретну ситуацію.
Різновиди інтер'єрних фарб для стін: як вибрати
Немає єдиного рейтингу, яким можна визначити, який вид продукції кращий. Під час розгляду доступних у магазині пропозицій клієнти орієнтуються на виділений бюджет та тип кімнати, яку потрібно фарбувати. Представлені над ринком ЛКМ діляться втричі основні групи: для зовнішнього використання, для внутрішнього, універсальні. Останній варіант є актуальним для застосування як усередині, так і зовні будівлі.
Для інтер'єрного фарбування доцільно використовувати два рішення з трьох перерахованих – вузьконаправлені та універсального типу. Від товарів для зовнішніх робіт варто відмовитися через те, що вони можуть мати у складі токсичні антисептики, затверджувачі. Подібні речовини в закритому та непровітрюваному приміщенні можуть призводити до появи подразнень та серйозніших алергій. Такого плану гроші підійдуть лише для стін гаража.
Якою фарбою краще фарбувати стіни: сучасні види
Поділ на окремі категорії виконується, виходячи з властивостей плівкоутворювальної основи:
- На водяній.
- Органічний розчинник.
- На силікатній.
До першого різновиду відносяться емульсійні ЛКМ. Їх сполучна основа та пігменти розподіляються у воді, не розчиняючись у ній. Представлені вироби мають попит за рахунок того, що вони економічні, екологічні, безпечні, покриваючі. Крім того, вони швидко сохнуть і практично не мають запаху. Важливо звернути увагу, що такі склади погано лягають на поверхню, пофарбовану клейовими та глянсовими барвниками. Нанесення на метал допускається лише після ґрунтування. Розібратися, як правильно вибрати фарбу для стін, можна після ознайомлення з усіма відповідними варіантами цього класу:
- Водно-дисперсійні. Один із плюсів – вологостійкість. Таке покриття піддається миття, що спрощує догляд. Серед ключових переваг також виділяють довговічність, паропроникність, стійкість до прямих сонячних променів без втрати вихідного кольору. Найчастіше випускаються в білому кольорі.
- Водоемульсійні. Корисні властивості – стійкі до вицвітання, відшаровування, проте з часом змиваються. Пропонуються у широкій різноманітності відтінків. У продажу зустрічаються структурні варіації, з яких можна створити рельєф.
- Полівінілацетатні. Ціна на ПВА – демократична, причому вологостійкість – невисока. Екологічні та світлостійкі товари, які особливо актуальні для стелі.
- Латексні. Визначаючи, яку фарбу вибрати для стінок, рекомендується звернути увагу на цей склад. Водовідштовхуючий латекс є ідеальним для приміщень, в яких передбачається часте миття поверхонь. Він добре заповнює тонкі тріщини на кшталт шпаклівки. Необхідно лише 20-60 хвилин для повного висихання.
- Силіконові. Еластичні та стійкі, не бояться води та пари. Дозволяється використовувати для будь-яких мінеральних поверхонь. Здатні перекрити тріщини 1-2 мм.
- Акрилові. Їх воліють за еластичність, надійність, морозостійкість, покриваність. Вони також забезпечують захист від корозії, УФ променів, пари та води. Ідеальні для деревини, штукатурки.
- Алкідні фарби – на основі розчинника. Їх можна наносити на дерево, штукатурку, метал. Після повного висихання вони є абсолютно безпечними для оточуючих. Що можна знайти у продажу:
- Олійні на основі оліфи. Це бюджетна продукція, що виділяє токсини при висиханні. З часом вони жовтіють. Потрібно кілька діб для отримання твердого покриття.
- Емалеві. Лак надає ефекту глянцю. Матеріали придатні для будь-яких поверхонь, здатні швидко висихати (до 30 хвилин). Відзначається стійкість до вологи, корозії, що не вигоряють під дією сонячних променів.
- Силікатні різновиди характеризуються паропроникністю, вогнетривкістю, вологостійкістю, стійкістю до кислот. Вони виключають розвиток мікроорганізмів, швидко висихають, не мають запаху.
Як підібрати фарбу для стін: ключові характеристики ЛКМ
- Покривистість. Відповідає за фарбування кольору поверхні. Варто віддавати перевагу вищому показнику, так як потрібно менше шарів для отримання рівного тону.
- Водостійкість. Для санвузла та кухні варто купувати товари з високим рівнем захисту, а для решти кімнат підійдуть менш вологостійкі склади.
- Паропроникність. Така особливість важлива для приміщень з високою вологістю. Така властивість допомагає проводити вологу, щоб уникнути утворення грибка та цвілі.
- Стійкість до стирання, що безпосередньо відбивається на довговічності.
- Екологічність. Критерій важливий для формування безпечної для оточуючих атмосфери. Фахівці радять, якою фарбою можна пофарбувати стіни, орієнтуючись на цей параметр на водній основі, оскільки не виділяються токсини.
- Час висихання. На цей показник слід звертати увагу, якщо потрібно в'їхати до житла чи офісу найближчим часом.
Яка фарба краще для стін – матова чи глянцева
Представлена характеристика безпосередньо впливає на оформлення та практичність у догляді:
- Матова поверхня не блищить: можна легко замаскувати всі недоліки. Підходить для кімнат із низькою прохідністю. Для сучасних стилів особливо потрібні глибокоматові суміші.
- Напівматова фарба відрізняється трохи помітним блиском. Їй властива хороша зносостійкість та довговічність, допускається миття.
- Напівглянцева використовується для місць, які планується часто мити. Матеріал має високу міцність, опір до зносу і забруднень.
- Глянцева передбачає підвищений рівень блиску. Головна перевага – найкраща стійкість до стирання. Перед нанесенням необхідно попередньо вирівняти поверхню, оскільки глянець підкреслює навіть дрібну нерівність та шорсткість.
Якщо ви шукаєте якісну продукцію, рекомендуємо ознайомитися з асортиментом магазину Unisil. Наші фахівці розкажуть, як правильно вибрати фарбу для стін згідно з усіма параметрами. Оформити замовлення можна з доставкою по Україні