Перш ніж визначитися з тим, як гарно пофарбувати стіни водоемульсіонкою, важливо розуміти, з яким типом поверхні ви працюєте. Представлений матеріал – найпопулярніша обробка внутрішніх покриттів. Ключові переваги фарби:

  • Відсутність токсичних компонентів у складі, екологічність та натуральність усіх речовин.
  • Легко наноситься, що прискорює процес фарбування.
  • Відрізняється широкою гамою кольорів.

При фарбуванні представленим лакофарбовим виробом поверхня виходить однорідною та рівномірною. Для цього достатньо дотримуватись ряду правил та використовувати відповідні інструменти, наприклад, спеціальні валики для кращого розподілу. Консистенція товару дає можливість поступово розподіляти його як на рівному, так і текстурному, пористому підставі.

Як пофарбувати стіни водоемульсіонкою: різновиди оздоблювального матеріалу

Тип засобу безпосередньо залежить від полімеру, який є у складі. Різновиди водорозчинних емульсій, представлених у продажу інтернет-магазину Unisil:

  • Акрилові.

Основний компонент - акрилова смола, яка не боїться вологи і може застосовуватися для обробки як усередині приміщень, так і зовні. Відмінні характеристики: витримує до 5000 помивок, не тріскається і не вигоряє, підходить для роботи з цегли, бетону, скла, штукатурки.

  • Силікатні.

Фарбування стін водоемульсійною фарбою по старій фарбі із силікатними компонентами дає можливість продовжити термін служби обробки до 20 років. Готова основа пропускає пару та повітря, запобігаючи розтріскуванню.

  • Силіконові.

Головна складова продукту – полімер силікон. Оптимальний варіант для середовища, яке часто піддається атмосферному впливу, цвілі, грибку та постійному УФ випромінюванню.

  • Латексні.

Латекс у складі витримує всі «випробування» атмосферного середовища, тому не боїться вологи, добре пропускає пару, не відшаровується.

Представлена ​​категорія товарів затребувана в ході ремонту, оскільки універсальна і практична.

Як правильно фарбувати стіни водоемульсіонкою: основні початкові етапи

Весь процес можна розподілити кілька ключових етапів. Звернути увагу на всі нюанси варто тим, хто вперше забарвлюватиме поверхню представленим ЛКМ.

Підготовка основи

Найкраща «умова» для нанесення розчину – ідеально підготовлена ​​стіна. Для цього постарайтеся очистити все від слідів фарби, яка застосовувалася раніше. Усуньте нерівності, плями, залишки шпалер або іншого оздоблення. Основою може бути як фінішна шпаклівка, так і дерев'яні панелі. Вибір відповідного рішення може характеризуватись безпосередньо стилістикою інтер'єру.

Щоб зрозуміти, чи можна фарбувати стіни водоемульсіонкою, оцініть їхню якість і гладкість. Може знадобитися нанесення додаткової шпаклівки.

Приготування суміші

Важливо розуміти, що фарба представленого формату відрізняється густою консистенцією. Щоб зробити її комфортною та практичною для роботи, необхідно домогтися однорідної текстури. Для цього додайте воду, розмішуючи на низьких оборотах міксером. Колір емульсії можна виправити, ввівши трохи іншого колірного пігменту. Думаючи, як пофарбувати стіну водоемульсійною фарбою, зверніть увагу на той факт, що після висихання насиченість відтінку може відрізнятися.

Як наносити суміш: алгоритм

Фарбувати все потрібно швидко, тому що середній час висихання – близько 15-20 хвилин. Рекомендується дотримуватися наступної схеми:

  • Потрібні поверхні відокремте малярним скотчем.
  • Фарбування варто починати з далекого верхнього кута, бажано широким пензлем.
  • Після цього продовжуйте роботу валиком. Перший шар наноситься зверху та по горизонталі.
  • Кожну наступну смугу починайте накладати, заходячи на третину попередньої.
  • Повністю перший шар висохне через 30 хвилин.
  • Другий шар потрібно наносити вже по вертикалі, також заходячи на попередню смугу.
  • Далі чергуйте спосіб нанесення розчину (горизонтально/вертикально). Якщо ви працюєте за допомогою пульверизатора, просуйтеся від вікна до кута.

Як фарбувати водоемульсійною фарбою, щоб отримати потрібний відтінок

Одна із спеціальних умов – правильно визначити кількість шарів. Поради експертів:

  • Для досягнення рівного та світлого покриття буде достатньо 1-2 заходів.
  • Стандартний варіант – не більше 2-3 заходів.
  • Для отримання темного, насиченого та глибокого відтінку потрібно до 4 шарів, але при цьому фактура може бути досить нерівною.

Задля власної безпеки використовуйте засоби індивідуального захисту (рукавички, маску, спеціальний костюм). Якщо після роботи у вас залишився засіб, подбайте про те, щоб тара була щільно закритою та знаходилася у темному, прохолодному місці. Розведена фарба не підлягає зберіганню.

Рекомендації експертів

Не варто фарбувати стіни в кімнатах із підвищеною вологістю, які не провітрюються. Покриття в такому випадку швидко зношуватиметься. Якщо ви все ж таки вибрали такий варіант, то ізолюйте кімнату від протягів.

Під час ремонту кухні подбайте про те, щоб захистити готовий результат від негативного впливу пари та жиру. Для цього слід приховати лаком на водній основі. Додатково він посилить відтінок, зробить його глянцевим. Перед тим як фарбувати стіну водоемульсіонкою, ознайомтеся з інструкціями, що додаються до товарів виробника. Продукція високої якості за демократичною ціною представлена ​​у каталозі нашого інтернет-магазину. Оформити замовлення можна телефоном за допомогою нашого менеджера або онлайн на сайті.