Проведення ремонту передбачає низку нюансів, від яких безпосередньо залежить якість кінцевого результату. До одним із найчастіших питань також відноситься, чим розбавляти водоемульсійну фарбу. Розведення ЛКМ потрібно для більш простого та якісного нанесення на поверхню. Незалежно від основи та місця застосування, цим етапом не варто нехтувати. В іншому випадку на вас чекають розлучення, нерівномірність шарів і утворення горбків.
Чому вибирають такий фарбуючий склад
Щоб зрозуміти, чим розбавляти водоемульсіонку, потрібно розібратися у самому понятті суміші. Це екологічний продукт, в якому як сполучна виступає вода. Завдяки унікальному складу матеріали такого плану оптимально застосовувати для обробки всередині та зовні об'єкта. Серед переваг виділяють такі:
Призначення для будь-яких основ - зі шпалерами або шпаклівкою, з дерева, бетону або гіпсокартону.
Екологічність, що зберігається на роки.
Проста експлуатація.
Довговічність: покриття не обсипається і не відшаровується.
Чи потрібно розводити водоемульсійну фарбу водою
Щоб досягти бажаної консистенції, вода є найпростішим способом, оскільки вона є базою суміші. Відповідаючи на питання, як розвести водоемульсіонку, варто також звернути увагу на якість води:
Для внутрішніх робіт підійде рідина кімнатної температури. Для зовнішніх – із температурним показником трохи вище, ніж на вулиці.
Повинні бути відсутніми домішки. Розбираючись, як правильно розводити водоемульсіонку, важливо розуміти, що у воді є речовини, непомітні людським поглядом. Рідина з водопроводу без попереднього очищення впливає колір барвника і погіршує його початкові властивості. Ідеальний варіант - той, що пройшов дистиляцію. Така категорія товарів доступна для покупки в автомобільних та будівельних магазинах. Альтернативне рішення, як розбавити водоемульсійну фарбу – кип'ячена водопровідна вода, якій дали охолонути та відстоятися.
При виборі інструменту нанесення на користь розпилювача застосовуються спеціальні розріджувачі. Вони випускаються двох видів – матові та глянсові. Все залежить від ваших особистих уподобань.
У якій пропорції розводити водоемульсіонку
Чіткого співвідношення до виконання малярських робіт немає. Необхідно орієнтуватися на рекомендації, прописані виробником в інструкції. Ключові моменти виглядають так:
До 10% - це те, скільки води додавати у водоемульсійну фарбу. Гранично точне значення обчислюється з урахуванням матеріалу основи та торгової марки товару.
Вплив технології робіт на відсоток розведення. Наприклад, при трьох шарах перше покриття передбачає розчин із 5-8% води. Це забезпечить рівний розподіл на основі. Подібний крок виступить у ролі ґрунтувального. Як розводити водоемульсійку для другого шару - 2-3% рідини. Для третього не варто додатково вводити до складу. Представлений алгоритм – гарантія надійної та естетично привабливої поверхні.
Не завжди потрібно виконувати розведення. Якщо консистенція і в'язкість на оптимальному рівні, і ви користуєтеся відповідним інструментом, то від води зросте витрата ЛКМ. Якщо фарба засохла, потрібно повернути їй робочий вигляд. Що можна додати у водоемульсійну фарбу, якщо усередині утворилися грудки? Допоможе водно-спиртовий розчин або акриловий розчинник.
Також є питання, як розвести водоемульсійну фарбу, якщо вона трохи засохла, але зберегла пружність. Подрібніть тверді частинки за допомогою гострих предметів, після чого залийте гарячою водою. Через кілька хвилин злийте залишок рідини та повторіть дії. Злийте воду та перемішайте склад.
Чи можна розбавити водоемульсійну фарбу ґрунтовкою
Ні в якому разі. Оскільки один пористий продукт має високу адгезію, а субстанція, що фарбує, створює декоративну і захисну плівку.